chce-pokoju-bozego-temat-miesiaca

Czym jest pokój Boży? Niczym więcej, niż tym: prostym zrozumieniem, że Jego Wola nie ma żadnego przeciwieństwa. Nie ma takiej myśli, która sprzeciwia się Jego Woli, a jednak byłaby prawdziwa. (Kurs Cudów, Podręcznik dla nauczycieli).

Czym jest pokój Boży?

Zostało powiedziane, że istnieje pewien rodzaj pokoju, który jest nie z tego świata. Jak go rozpoznać? Jak go znaleźć? A znalazłszy go, jak go zachować? Rozważmy każde z tych pytań osobno, bo każde z nich odzwierciedla inny krok na naszej drodze. Czytaj dalej.

Chcę pokoju Boga – praktyka osiągania pokoju poprzez trening umysłu Kursu Cudów.
Wypowiedzieć te słowa jest niczym. Lecz mieć je na myśli jest wszystkim. Gdybyś potrafił mieć je na myśli choćby przez chwilę, nie mógłbyś już mieć żadnych trosk w żadnej postaci, gdziekolwiek i kiedykolwiek.
Przeczytaj całą lekcję.
Posłuchaj zajęć online.

Poszukiwanie pokoju - Przeczytaj wiersz.

chce-pokoju-bozego-temat-miesiaca-bChcę pokoju Bożego (film Mastera Teachera)
Master Teacher prowadzi Cię na tym filmie – poprzez trening umysłu – do doświadczenia pokoju w chwili doskonałej komunikacji . Jest to chwila, w której znika odrębna tożsamość i pozostaje tylko miłość.
Obejrzyj film.
Przeczytaj tekst filmu.

Jak w tym świecie możliwy jest pokój?
Dla tych, którzy widzą wojnę, pokój jest niemożliwy. Dla tych, którzy ofiarowują pokój, jest on nieunikniony. Przeczytaj cały artykuł.


POKÓJ DO MEDYTACJI – czyli z pokoju do Pokoju
Zapraszamy Cię do doświadczenia
bezpośredniego kontaktu z Rzeczywistością Życia Wiecznego,
która jest wszędzie wokół Ciebie.

 
 
 

chce-pokoju-bozego-temat-miesiaca-cPokój mojemu umysłowi. Niech ucichną wszystkie moje myśli.
Ojcze, przychodzę dziś do Ciebie, by szukać pokoju, który tylko Ty możesz dać. Przychodzę w milczeniu. W ciszy mego serca, głęboko w zakamarkach mego umysłu, czekam i nasłuchuję Twego Głosu. Ojcze mój, przemów do mnie dzisiaj. Przychodzę, by słuchać Twego Głosu w milczeniu, pewności i miłości pewien, że usłyszysz moje wołanie i odpowiesz mi.

Teraz czekamy w ciszy. Bóg jest tutaj, ponieważ czekamy razem. Jestem pewien, że przemówi On do ciebie, a ty usłyszysz. Zaakceptuj moją pewność, jest to bowiem twoja pewność. Nasze umysły są połączone. Czekamy mając jeden cel: usłyszeć odpowiedź naszego Ojca na nasze wołanie, wyciszyć nasze myśli i odnaleźć Jego pokój, usłyszeć, jak mówi do nas o tym, czym jesteśmy, i jak objawia się swemu Synowi. (Kurs Cudów, lekcja 221)

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować w sprawie tematu miesiąca, to napisz do nas.

Aby zapoznać się z tematami z poprzednich miesięcy, kliknij tutaj.
 

   

 

Cytat tygodnia

Nie wykluczaj jednak nikogo ze swej miłości, bo będziesz krył ciemne miejsce w swoim umyśle, w którym nie przyjmujesz Ducha Świętego. (Kurs Cudów, 13.III.9)